Doğu Ekspresi Gidişli – Van Gölü Ekspresi Dönüşlü Doludolu Doğu Anadolu Turu

den başlayan fiyatlarla

Doğu Ekspresi Gidişli – Van Gölü Ekspresi Dönüşlü Doludolu Doğu Anadolu Turu

Erzurum

( 5 Gece Otel 2 Gece Tren Toplamda 7 Gece 8 Gün ) ERZURUM-SARIKAMIŞ-KARS-IĞDIR-DOĞUBEYAZIT-VAN-TATVAN

Alınan Covid Önlemleri

Yetişkin 2
Çocuk 0

1. Gün İstanbul– Ankara – Doğu Ekspresi

17:00 – Ankara YHT garına varıyoruz ve diğer şehirlerden katılım sağlayan misafirlerimizle buluşup saat 17:45’e kadar alışveriş ve yemek molası veriyoruz.
17:55 - Dünya’nın en güzel 10 demiryolu seyahat rotası içerisinde yer alan, rotası üzerindeki güzellikleri anlatmaya kelimelerin yetersiz kalacağı, Doğu Ekspresi trenimizde tamamı bize özel olan vagonumuza yerleşip muhteşem bir yolculuğun ilk adımını atacağız. Tren yolculuğumuzu daha renkli hale getirmek için nostalji müzik dinletileri, vagon süslemeleri, çeşitli etkinlikler yaparak bu seyahati daha unutulmaz kılıyoruz.

 • Konaklama Trende bize özel olan pulman koltuklu vagonumuzda olacaktır.
 • Kahvaltı Bulunmamaktadır
 • Öğle Yemeği bulunmamaktadır
 • Akşam Yemeği Ekstra

2. Gün Erzurum

Güzel bir müzikle güne merhaba dedikten sonra, uçsuz bucaksız güzellikleriyle içimizi açan muhteşem Anadolu manzarası içinde kaybolup, trenimizin vereceği molalarda ve yol boyunca eşsiz manzaralarda çekilen fotoğraflarla günü tren yolculuğu ile geçireceğiz.

01:13 04:40 10:56 15:15 (Normal rota süreleridir, genelde 2-2 buçuk saat rötar olur)
Kayseri Sivas Erzincan Erzurum

İkindi saatlerinde Doğu Anadolu’nun rakımı en yüksek ve yüzölçümü em büyük ili olan Erzurum’a varacağız. Tur süresi boyunca kullanacağımız otobüsümüze yerleşip ilk olarak Türkiye’nin önde gelen kış turizmi duraklarından ve en çok rağbet gören kayak merkezlerinden biri olan Palandöken Kayak merkezine gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz kapalı teleferikler aracılığıyla zirveye ulaşıp tüm Erzurum ayaklarının altında olacak şekilde fotoğraflar çekinebilir ve vakit geçirebilirler. Dileyen misafirlerimiz ise çay, kahve, salep eşliğinde dinlenebilirler. Palandöken Kayak merkezi gezimizin ardından Erzurum Aziziye bölgesindeki otelimize geçip akşam yemeği sonrası günü sonlandıracağız.

 • Konaklama 4* Borapark otel
 • Kahvaltı Ekstra
 • Öğle Yemeği Ekstra
 • Akşam Yemeği Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacak

3. Gün Erzurum – Sarıkamış – Kars

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Erzurum tarihini gezip göreceğimiz turumuza başlıyoruz. İlk olarak otobüsümüzle Erzurum Ulu camiine gideceğiz, otobüsümüzden indikten sonra yaklaşık 4 saat otobüsten uzak olacağımız için gerekli malzemeleri yanınıza almanız gerekebilir. Erzurum Ulu camiini gezdikten sonra, Üç Kümbetleri gezip fotoğraf çekindikten sonra Çifte Minareli Medresenin yanından geçip 13 eski Erzurum evinin birleştirilmesi ile oluşan bir müze olan Erzurum evleri müzesini gezip çay-kahve molası vereceğiz. Molanın ardından Çifte Minareli Medreseyi gezip hikayesini rehberimizden dinledikten sonra yol üstünde Erzurum Kalesini ve Caferi Camiini görüp oradan Lala Mustafa Paşa camiini ve Yakutiye Medresesini göreceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün Erzurum kongresi için geldiğinde konakladığı Atatürk Evi’ni gezip güzel hikayesini dinledikten sonra ünlü Erzurum oltu taşı alabileceğimiz ve hemen karşısında yine Erzurum’a has kadayıf dolmasından tadabileceğimiz yer olan Rüstem Paşa bedestenine yani Taşhan’a gideceğiz. Taşhan gezimizden sonra meşhur cağ kebabını tatmak üzere öğle yemeği molası vereceğiz ve sonrasında Kurtuluş Harbinde ülkemizin kaderini çizen yegane noktalardan olan Erzurum Kongre binasını gezip kongre sırasında oturulan sıralarda oturup Erzurum kongresini ve sonuçlarını dinledikten sonra cefakar Erzurum ve Erzurumluların vatan sevgisini gösteren, savaşların sadece askerlerle değil halkla, kadınlarla ve hatta çocuklarla nasıl kazanıldığının göstergesi olan Nene Hatun’un mezarının da bulunduğu 93 harbi adını verdiğimiz Rus-Türk harbinin yaşandığı Aziziye Tabyaları ve Nene Hatun Tarihi Milli parkına gidiyoruz. Aziziye tabyaları sonrası Erzurum gezimizi tamamlayıp Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz.
Yol üzerinde Karga pazarı dağları ve Aras nehirlerinin birleştiği noktada 13. yüzyılda inşa edilmiş olan Çobandede Köprüsünde fotoğraf molası ve panoramik olarak göreceğimiz Bizans’ın en doğudaki kalesi olan Pasinler Kalesi’nin ardından Sarıkamış’a ulaşıyoruz. Hava durumu ve trafik izin verdiği müddetçe yol üstünde dünya tarihinde ilk kez aksesuar olarak kullanılan kimi zaman ayna kimi zaman bıçak ve balta görevi görmüş olan obsidyen maden yatağında mola verebilir ve kendi elinizle yatağından çıkaracağınız obsidyenlere sahip olabilirsiniz. Molanın ardından; düşmandan çok hava münasebetiyle savaşan, 60 bini şehit 20 bini kayıp olmak üzere 90 binlere ulaşan kayıplar verdiğimiz Sarıkamış Allahuekber dağlarına bakan Sarıkamış Şehitleri Anıtına ulaşıyoruz. Anıtı gezdikten ve şehitlerimizi yad ettikten sonra Sarıkamış merkezine doğru hareket ediyor ve panoramik olarak harika mimariye sahip doğayla iç içe inşa edilmiş Katerina Köşkünü görüyor ve oradan Sarıkamış Kayak Merkezine gidiyoruz. Orada vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirler çay-kahve-sahlep eşliğinde soba başında vakit geçirebilir dileyen misafirlerimiz ise telesiyejler yardımıyla zirveye çıkabilirler. Bu süre içerisinde obsidyenden üretilmiş hediyelik eşyalar satın alabilir veya kayak yapabilirsiniz. Serbest zaman sona erdikten sonra Kars merkezde bulunan otelimize ulaşıp bu güzel günü daha güzel bir güne uyanmak üzere sonlandırıyoruz

 • Konaklama 3* İpek Yolu otel
 • Kahvaltı Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
 • Öğle Yemeği Ekstra
 • Akşam Yemeği Restoranda set menü olarak sunulmaktadır (Ücrete Dahil)

4. Gün Ani Harabeleri – Çıldır Gölü – Kars

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası 1001 kiliseli şehir olarak bilinen Ermeni krallığına başkentlik yapmış büyük bir ticaret merkezi olan ve Tarihi İpek yolunun Anadolu’ya giriş yaptığı ilk yer olarak önem arz eden Ani Harabeleri ile gezimize başlayacağız. 1-2 saatlik yürüyüş gezisi olacağı için ve etrafı boş olan bir yerleşim yeri olduğundan dolayı soğuk olma olasılığı yüksek olan yerlerdendir hazırlıklı gelmenizi öneririz. İlk olarak şehir surlarını görüp Aslanlı kapıdan giriş yaptıktan sonra sırasıyla Aziz Prkitch kilisesi, Küçük Hamam, Büyük Katedral ( Fethiye camii), İpek Yolu Köprüsü, Ebu’lMenuçehr Camii, Genç Kızlar Kilisesi, Rahibeler Manastırı, İç Kale, Poladoğlu Kilisesi, Bostanlar deresi mağaraları, Selçuklu Sarayı, Selçuklu Kervansarayı, Büyük Hamam, Ateşgede Tapınağı ve Gürcü kilisesini görüp Ani harabeleri gezimizi tamamladıktan sonra Çıldır Gölüne doğru yola çıkacağız. Kış aylarında buz tutması nedeniyle üzerinde atlı kızak yapılabilen ve bununla ünlenen Çıldır gölünde serbest zamanımız ardından rotamızı Kars merkeze doğru çevireceğiz. Öğle yemeğimizin ardından Kars merkezi rehberimiz eşliğinde gezip Kars’ta bulunan tüm tarihi binaları görme şansı elde edeceğiz. Kars Kalesi, Fethiye Camii (AlexandrNeviyski Katedrali), Evliya Camii, Kümbet Camii (12 Havariler Kilisesi), Yusuf Paşa Camii, Taş köprü, Namık Kemal Evi ( Aşıklar Evi), Maliye Misafirhanesi, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Defterdarlık, İl Sağlık Müdürlüğü Binası, Vali Konağı, Eski Emniyet Müdürlüğü, Butik Otel (Kar’s Otel), Ticaret ve Sanayi Odası Binası, Hekim Evi( Cheltikov otel) , Eski Anadolu Lisesi Binası, Belediye Binası, Tuncer Gülensoy Evi gibi tarihi Baltık mimarisi eserlerin hepsini görebileceğimiz bir şehir turunun ardından otelimize geçip biraz dinleniyoruz ve Kars’ın ünlü kaşar peyniri gibi tadına doyamayacağınız türde peynir vb. alışverişi için yola çıkıyoruz. Alışverişimizi tamamladıktan sonra akşam yemeğimizin de olacağı ünlü Kafkas eğlencesi gecemize katılmak isteyen misafirlerimizle eğlenceye katılıyor ve muhteşem bir günü daha ertesi gün daha çok eğlenmek üzere sonlandırıyoruz.

 • Konaklama 3* İpek Yolu otel
 • Kahvaltı Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
 • Öğle Yemeği Ekstra
 • Akşam Yemeği Ekstra

5. Gün Iğdır – Ağrı Dağı – Doğubayazıt – Tendürek – Muradiye Şelalesi – Van

Sabah kahvaltımızın ardından Kars’taki son durağımız olan Kanlı Tabya (Kafkas Cephesi Harp Tarihi) müzesine doğru yola çıkacağız. 1828’de Rusların bir gecede tabyadaki 600 askeri şehit etmesi sebebiyle Kanlı Tabya adını alan müzeyi gezdikten sonra Türkiye’nin en büyük tuz madeni rezervlerinden birinin bulunduğu Tuzluca şehri üzerinden Iğdır’a ulaşıyor ve Ermeniler tarafından yapılan katliamların kanıtlarının bulunduğu ‘Ermeniler Tarafından Katledilen Şehit Türkler Anıt ve Müzesi’ni gezdikten sonra Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı dağını en güzel gören noktalardan biri olan Doğubayazıt ilçesi girişinde fotoğraf molası vereceğiz. Doğubayazıt’ın ve Doğu Anadolu’nun en iyi mimari eserlerinden biri olan inşası 99 yılda tamamlanan İshakpaşa Sarayını gezdikten sonra Doğubayazıt’ta vereceğimiz yemek molası sonrası neredeyse aradığınız her şeyi bulabileceğiniz ünlü Doğubayazıt çarşısında alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Alışveriş sonrası bölgenin en büyük volkanik dağlarından biri olan Tendürek Dağı üzerinden Muradiye Şelalesine ulaşıyoruz. Muradiye Şelalesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Van’daki otelimize ulaşıyor ve bir güzel günü daha geride bırakıyoruz.

 • Konaklama 4* Royal Milano Otel
 • Kahvaltı Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
 • Öğle Yemeği Ekstra
 • Akşam Yemeği Restoranda set menü olarak sunulmaktadır (Ücrete Dahil).

6. Gün Van – Van Gölü – Akdamar Adası – Tatvan

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Van(Tuşpa) bölgesine ve Urartulara özgü gümüş işleme sanatı olan savat ve telkâri gibi sanat eserlerini görüp alışveriş yapabileceğimiz atölyeye doğru yola çıkıyoruz. Alışveriş öncesi atölye yanında bulunan ve bölgenin ünlü Van kedilerini görüp sevebileceğimiz Kedi evini de gezip alışverişimizi tamamlayıp Van Urartu Müzesini gezeceğiz. Müze gezimiz ardından 2800 yıllık tarihi olan Van Kalesini panoramik olarak gördükten sonra kalenin hemen altında bulunan örnek Van evi müzesini de gezebilir, serbest zamanı kale manzarası eşliğinde çay- kahve içerek de geçirebilirsiniz. Serbest zamanın ardından Van ve çevre bölgelerin ünlü yiyeceklerinin bulunduğu mandırada alışveriş imkanı sonrası Van merkezde öğle yemeği alacağız. Öğle yemeği sonrası Akdamar Adasına gitmemizi sağlayacak teknemize ulaşmak için Gevaş’a doğru yola çıkacağız. Bize özel olan teknemize bindikten sonra bölgenin ünlü aşk hikayesinden ismini alan Akdamar namıdiğer Ah Tamara adasına doğru bölge halkının deniz adını verdiği Van gölü manzarasıyla yolculuğumuzu 45 dakika içerisinde tamamlayıp adaya ulaşıyoruz. Ada üzerinde kalan tek yapı olan, özellikle Ermenilerce kutsal ve hac bölgesi sayılan Akdamar Kilisesini de gezdikten sonra tekneyle otobüsümüze dönüş yapıp son konaklama yerimiz olan Tatvan’daki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelimizde aldığımız akşam yemeğiyle güzel bir günü daha sonlandırıyoruz

 • Konaklama 4* Taşar Royal Otel
 • Kahvaltı Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
 • Öğle Yemeği Ekstra
 • Akşam Yemeği Restoranda set menü olarak sunulmaktadır (Ücrete Dahil).

7. Gün TATVAN- VAN DOĞU EXPRESİ

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Tatvan Tren Garına hareketle saat 09.00 TCDD Van Doğu Ekspresi pulman vagonumuzda koltuklarımıza yerleşerek, uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkânına sahip olacağız. Tren yolculuğumuzu vagonlarımız da ki keyifli bir uyku ile sonlandırıyoruz. Bu gece konaklama trende olacaktır.
09.00 15:47 18:51 23.34 03:07 10.25 (Normal rota süreleridir, genelde 2-2 buçuk saat rötar olur)
Tatvan Elazığ Malatya Sivas Kayseri Ankara

 • Konaklama Trende
 • Kahvaltı Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
 • Öğle Yemeği Ekstra
 • Akşam Yemeği Ekstra

8. Gün ANKARA – İSTANBUL

Sabah saatlerinde nostaljik müzikler ve eşsiz Fırat nehri manzarası ile geçireceğimiz yolculuğumuz ardından Ankara’ya ulaşıyoruz.
Ankara’da buradan katılan misafirlerimiz ile vedalaştıktan hemen sonra İstanbul’a transferimizi gerçekleştirip bir başka Turdayim.com etkinliğinde görüşmek üzere turumuzu noktalıyoruz.
Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz :)

 • Konaklama Dikkat! Bu Gece Konaklama Yoktur.
 • Kahvaltı Ekstra
 • Öğle Yemeği Ekstra
 • Akşam Yemeği Ekstra

Dahil Hizmetler

 • • 5 Gece Otel Konaklaması
 • • Lüks Otobüsle Ulaşım
 • • Otellerdeki 5 Sabah Kahvaltısı
 • • Otellerdeki 4 Akşam Yemeği
 • • Seyahat Sigorta Paketi
 • • Otopark Ücretleri
 • • Tüm Çevre Gezileri
 • • Otobüs İçindeki İkramlar
 • • Turizm Rehberlik Hizmetleri
 • • Profesyonel Bölge Rehberleri
 • • İstanbul Ankara Transferi
 • • Ankara İstanbulTransferi
 • • Doğu Expresi Pulman Gidiş Bileti
 • • Van Gölü Expresi Pulman Dönüş Bileti
 • • Seyahat Sağlık Kiti

Hariç Hizmetler

 • • Öğle yemekleri
 • • Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
 • • Kişisel Harcamalar
 • • Akdamar adası tekne turu
 • • Kafkas Eğlencesi
 • • Tüm yolculuk esnasındaki yiyecek ve içecekler

Önemli Bilgiler

Not : Gidiş Dönüş Trenlerinde Müsaitlik Olması Durumunda İlave Ücret Karşılığında Yataklı Olarak Almak İçin Acenteniz İle İletişime Geçebilirsiniz.

TUR TARİHLERİMİZ :

• 1 .12-19 Kasım 2021 ( Ara Tatil Özel )
• 2 .17-24 Aralık 2021
• 3 .29 Aralık – 05 Ocak 2022 ( Yılbaşı Özel – Yeni Yıl Kutlamaları Kars’ta )
• 4 .31 Aralık -07 Ocak 2022 ( Yılbaşı Özel – Yeni Yıl Kutlamaları Doğu Ekspresi Treninde )
• 5 .21 – 28 Ocak 2022 ( Sömestr Özel )
• 6 .26 Ocak 2022 – 02 Şubat 2022 ( Sömestr Özel )
• 7 .28 Ocak 2022 – 04 Şubat 2022 ( Sömestr Özel )
• 8 .11 – 18 Şubat 2022 ( Sevgililer Günü Özel – Sevgililer Günü Kutlamaları Kars’ta )
• 9 . 16 – 23 Şubat 2022
• 10 . 25 Şubat 2022 – 04 Mart 2022
• 11 . 04 – 11 Mart 2022
• 12 . 16 – 23 Mart 2022
• 13. 18 – 25 Mart 2022

Ek Bilgiler

SIKÇA SORULAN SORULAR
1. Doğu Ekspresi Ve Van Gölü Ekspresi seyahatlerimiz yataklı mı yoksa pulman olarak mı gerçekleşmektedir ?
- Seyahatlerimiz bizlere özel kapalı pulman vagonlarımızda gerçekleşmektedir.
2. Pulman vagon ne demek ?
- Pulman vagon standart yolcu vagonlarında yer alan, yolcuların kaliteli, konforlu ve güvenli bir şekilde geniş ve aralıklı koltuklarda yolculuk geçirmelerini sağlayan vagon sistemidir.
3. Pulman vagonun bizlere sağlayacağı ayrıcalıklar nedir ?
- Vagonlarda 60 koltuk bulunmakta ve biz bu koltukların tamamını kapatmaktayız ancak 40-45 misafir almaktayız böylelikle seyahat esnasında misafirlerimiz boş koltuklarda uzanabilir ve istirahat edebilirler.
- Turistik bir gezi olması sebebiyle bizlerin sizlere sunduğumuz hizmet kadar misafirlerin birbirini tanıması ve ilişkiside tur kalitesini belirlemektedir ; bizler bu uzun tren yolculuğunda tüm grubun birbirini tanıması bir şeyler paylaşmasını ve eğlenmesi sağlıyoruz ve tura başladığımızda bir arkadaş grubu tadında turumuzu gerçekleştiriyoruz.
- Bize özel vagonumuzu led ışıklar ile süslemesini yapıyoruz ve seyahat esnasında nostalji müzikler keyifli bir şekilde seyahatimizi gerçekleştiriyoruz.
- Her ne kadar Doğu Ekspresi isim yapmış olsa da misafirlerimizden aldığımız geri dönüşler doğrultusunda Van Gölü Ekspresi manzarası daha çok beğenilmiştir ve sizler bu programda dönüş yolculuğunda Van Gölü Ekspresi ile geleceksiniz.
4. Otellerimizin kalitesi nasıldır ?
- Operasyon ekimiz otellerinizin seçimini yaparken isim , yıldız veya görselliğinden ziyade sizlerin ihtiyaçları , konumu , temizliği ve misafir memnuniyeti gelecek tesislerin seçimini yapmıştır.2018 yılından bu yana aynı tesislerde konaklama yaptırıp talepler doğrultusunda misafir memnuniyetine göre konsepte özen gösterilmiştir.
5. Yöresel lezzetler tadabilecek miyiz ?
- Tesislerde mümkün olduğunca yöresel lezzetlere yer verdiğimiz kadar özellikle öğle yemeklerinde misafirlerimizin arzu ettiği şekilde menüler alabilecekleri restoranlar konusunda dikkat etmekteyiz.
6. Trende Ve Otobüste oturma planı nasıl ayarlanmaktadır ?
- Araçlarımızda 3-4 no’lu koltuklar rehbere ve personele kapatılmış olup sonrasında kayıt sırasına göre operasyon ekibimiz tarafından yerleştirilmektedir.
7. Ücrete dahil olmayan hizmetlerin tutarları nelerdir ?
Aşağıdaki belirtilen hizmetlerin hiçbirine katılım mecburiyeti olmayıp arzu eden misafirler için ortalama fiyatlar belirtilmiştir
- Öğle yemekleri ortalama günlük 35 TL
- Müzekart 60 TL ( Müzelerde her defasında biletleme yerine 1 yıllık geçerli müze kart önermekteyiz.)
Aşağıda belirtilenler müze ve örenyerlerine kimlik/sözleşme göstermek suretiyle ücretsiz girerler.
18 yaş ve altındaki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gençler
65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları,
Gaziler ve refakatindeki anne, baba, eş ve çocukları ile şehit yakını kimlik kartı sahipleri,
Engelliler ( TC vatandaşı ve yabancı) ile bir refakatçisi, (Görünür bir engel ve/veya belge ibrazı ile)


Diğer Bilgiler

- Akdamar Adası Özel Tekne Kiralama Bedeli 40 TL
- Kafkas Eğlencesi Ortalama 60 TL ( İlave aldıkları yemek menüsü ücreti )

Ankara Yht Gari Ankara Yht Gari

Hareket Saati : 17:00 -

5

9,232

4

8,125

3

6,263

2

3,463

1

1,456
Joanne Scott 4.5
Dec 21st 13.00 Brezil

Ut enim ad minim veniam, quis Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et nostrud exercitation ullamco laboris commodo consequat.

Helpful Comment Report
Rose Slater
Dec 22st 6.00 Brezil

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris commodo Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur consequat.

Comment
Edward 4
Dec 21st 16.35 UK

Ut enim ad minim veniam, quis Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et nostrud exercitation ullamco laboris commodo consequat.

Helpful Comment Report

Benzer Ürünler