3Gün 2Gece

20 Kasım

1 Şehir

22:00

Otobüs

Var

Genel Tur

Balkan Üçlüsü

Ohrid

Balkanların üç güzelleri... Yunanistan - Makedonya - Bulgaristan

İSTANBUL – FİLİBE(POLOVDİV) –SOFYA– ÜSKÜP
Gün 1

3* ve 4* Otellerde

Ekstra

Ekstra

Ekstra

Akşam saat 22:00’da belirlediğimiz noktadan hareket ile Edirne üzerinden Kapıkule (TÜRK), Andreevo (BULGARİSTAN) sınır kapılarında gümrük ve pasaport işlemlerimiz sonrasında Bulgaristan topraklarına giriş yapıyoruz. Sabah erken saatlerde Bulgaristan’da vereceğimiz kahvaltı molasının ardından Filibe Kenti ile gezimize başlıyoruz. Filibe’ye varışımızın ardından Ramada Otelin önünde aracımızdan ayrılıp gezimize başlıyoruz. Şehrin en önemli caddesi olan Knyaz Alexander I caddesi boyunca yürüyüşümüzü yapıp caddenin sonundaki Roma döneminden kalma stadyumu ve Cuma camii ziyaret ediyor ve ardından eski Filibe sokaklarında yürüyüşümüze başlıyoruz. Antik Roma Tiyatrosunu gördükten sonra Türk mahallesindeki yürüyüşümüze devam ediyoruz, Etnografya Müzesini görüp aracımıza doğru muhteşem fotoğraflar çıkartacağımız tarihi Filibe sokaklarından geçerek devam ediyoruz. Araca varışımızın ardından Sofya’ya doğru hareket ediyoruz. Varış sonrası Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali’nde aracımızdan ayrılıp gezimize başlıyoruz Katedrali gezdikten sonra sırasıyla Aya Sofia Klisesi, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli BulgarTiyatrosu,Arkeoloji müzesi, Eski Sofya -Sendikaşehri,RotondaKilisesi, panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasındadır. Akabinde meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ile fotoğraf molasının ardından şehrin simgesi olan Banya Başı camisini ziyaret ediyoruz. Caminin hemen karşısındaki Merkez Hamamına da göz gezdirdikten sonra serbest zaman ve yemek molası. Serbest Zaman sonrası Üsküp’e doğru hareket ediyoruz. Panaromik şehir turu; Vardar Nehri, Kale, Türk Çarşısı, Kurşunlu-Sulu ve Kapan Hanları, Çifte ve Davutpaşa Hamamları, Mustafa Paşa - Yahya Paşa - Sultan Murat ve İsa Bey Camileri, Aziz Spas ve Aziz Dimitri Kiliseleri, Vodna Tepesi Fransız Şehitliği, Makedonya Meydanı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Rahibe Terasa Heykeli, Balkan Üniversitesi, Eski Belediye ve PTT Binası, 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesi’ni, gezdikten sonra konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.

3* ve 4* Otellerde Otel Detaylarını Görüntüle
Kahvaltı Ekstra Öğle Yemeği Ekstra Akşam Yemeği Ekstra
ÜSKÜP – OHRİD
Gün 2

3* ve 4* Otellerde

Otelde Açık Büfe

Ekstra

Ekstra

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Matka Kanyonu ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz. Ohrid’e varışımızın ardından gezimize tarihi Türk evlerinden başlıyoruz. Tarihi çınar meydanı ve tarihi çarşıda meşhur Ohrid incisini alma imkanı buluyorsunuz. Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanda dileyen misafirlemiz Ohrid Kalesi ziyaretinde bulunabilir. Konaklama için otele transfer

3* ve 4* Otellerde Otel Detaylarını Görüntüle
Kahvaltı Otelde Açık Büfe Öğle Yemeği Ekstra Akşam Yemeği Ekstra
OHRİD - BİTOLA(MANASTIR) – SELANİK – KAVALA
Gün 3

3* ve 4* Otellerde

Otelde Açık Büfe

Ekstra

Ekstra

Sabah erkenden otelde alacağımız kahvaltının ardından Sv. Naum Manastırı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ohrid gölünün doğduğu bu muhteşem bölgeyi ziyaretimizin ardından Manastır’a doğru yola çıkıyoruz. Manastır’a varışımıza müteakip yapacağımız panoramik turda, Yeni Cami, Türk Çarşısı, (Elveda Rumeli dizisindeki tarihi sokaklar), Kapalı Çarşı, İshak Paşa Cami ve Saat Kulesi’ni görüyoruz. Ardından Şirok Sokak olarak adlandırılan Bitola çarşısında yürüyüş yapıp, Atatürk’ün okuduğu askeri idadiyi ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında yönümüzü Selanik’e doğru çeviriyoruz. Selanik’e varışımıza istinaden. Aya Dimitros Katedrali gezisi ve ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün evini ziyaret ettikten sonra panaromik şehir turu ve sonrasında Kordon, Beyaz Kule’de aracımızdan ayrılarak öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman. Serbest zamanın bitiminde aracımıza geçiyor ve Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Kavala’ya varışımızın ardından Liman bölgesinden inerek, şehir turumuza başlıyoruz. Su Kemerlerini gördükten sonra Gezimize Aziz Nikolai Kilisesi ile başlıyoruz. Ardından Panagia adı verilen şehrin eski kısmında kalan sokaklarında yürüyüşümüze başlıyoruz. Yol boyunca Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmarethanesi ve Konağı, 19.yy kalma neo klasik yapılar, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evini görüp belirlediğimiz noktada buluşmak üzere serbest zaman veriyoruz. Toplanmanın ardından aracımıza geçerek dönüş yoluna geçiyoruz. Dönüş yolunda kurabiyeleri ile ünlü Anastasia’da vereceğimiz alışveriş molasının ardından sırası ile Kipi (YUNANİSTAN), İpsala (TÜRKİYE) kapılarından geçerek Keşan, Malkara, Tekirdağ üzerinden yolda vereceğimiz serbest olarak alınacak akşam yemeği molası sonrası geç saatlerde İstanbul’a varıyoruz ve siz değerli misafirlerimiz ile bir sonraki Turdayim.com organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

3* ve 4* Otellerde Otel Detaylarını Görüntüle
Kahvaltı Otelde Açık Büfe Öğle Yemeği Ekstra Akşam Yemeği Ekstra
 • Lüks turizm otobüsleri ile ulaşım ve sözü edilen transferler
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Gümrük vergileri
 • Tüm Otoban ücretleri ve Şehir vergileri
 • 3* veya 4* otellerde 2 gece otel konaklaması (Ohrid, Üsküp)
 • Bazı bölgelerde zorunlu yerel rehber ücretleri
 • Otellerde alınacak kahvaltı
 • Tur liderliği
 • Araç içi su ikramı
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Otellerde kullanılacak minibar
 • Gezi yerlerindeki her türlü kişisel harcamalar
 • Shengen vizesi 140 € ( Geçerli vizesi olanlar ödemez) veya Gri pasaport hizmet pasaportu
 • İlk gün yolda alınan kahvaltı, öğle yemekleri ve akşam yemekleri
 • Atatürk Askeri İdadi giriş ücreti
 • Tam Kapsamlı Yurtdışı Sigortası (15 €)
 • Yurtdışı çıkış pulu 50 TL ( 7 yaşından küçükler ve çifte vatandaşlar muaftır.)
 • Sv. Naum turu (10 €)
 • Ohrid Gölünde tekne turu (10 €)
Yetişkin 2
Çocuk 0
TUR TARİHİ
DÖNÜŞ TARİHİ
TUR TİPİ
TUR DURUMU
TOPLAM FİYAT
Balkan Üçlüsü
Bilmeniz Gereken Bilgiler

Bu ürün içerisine aşağıda belirtilen katılım şartları ile rezervasyon yapabiliriniz.

FİYAT BİLGİLERİ

Belirtilen Fiyatlar Kişi Başı Fiyatdır

Toplam Fiyat

2 Yetişkin

298

- Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 Kişinin altında katılım durumunda tur fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Yeterli katılımcı olmadığı takdirde oluşabilecek fiyat farkları sayılar elde edildikten sonra, tur öncesi rehberimiz tarafından bilgilendirilir.
- Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
- Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri girişleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi vermek amaçlıdır.
- Triple odalarda (3 kişilik oda: dbl yatak + ekstra yatak) 3. yatak ek yatak veya sofa bed olup, standart yataklardan daha küçüktür.
- Çocuk indirimi 2 yetişkin ile aynı odada konaklama yapıldığı takdirde geçerlidir.
- Otellerde genellikle check-in saati 14:00 (bazı ülkelerde 15:00’dır), check-out saati 10:00’dur. (bazı ülkelerde 09:00’dur)
- Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.
- Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
- Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.

- Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.
- Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
- Fuar, kongre, konser gibi özel ve yoğun zamanlarda merkeze uzak oteller kullanılabilir.

- Turdayim.com, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Prontotour’un sorumluluğunda değildir.
- Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.
- Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

Vize Bilgileri
****** İşverenler için Turistik Yunanistan Vizesi Evrakları:********

1 - En az 6 ay geçerli pasaport
2- 2 Adet beyaz fon son 6 aylık vesikalık resim
3 -Şirket Antetli kağıdına görevini, gidiş amacını, hangi tarihler arası gidileceğini ve tüm masraflarının şirket tarafından yada kendi tarafından karşılanacağını belirten dilekçe
4 -İmza sirküleri fotokopisi
5 - Vergi levhası fotokopisi
6- Son 6 aylık Faaliyet belgesi fotokopisi
7- Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
8- Tapu, Ruhsat fotokopisi
9 -Son dönemli hesap cüzdanı fotokopisi yada banka yazısı
***** Çalışanlar için Turistik Yunanistan Vizesi Evrakları: *****

1- En az 6 ay geçerli pasaport
2- 2 Adet beyaz fon son 6 aylık vesikalık resim
3- Şirket Antetli kağıdına görevini, gidiş amacını, hangi tarihler arası gidileceğini ve tüm masraflarının şirket tarafından yada kendi tarafından karşılanacağını belirten dilekçe
4- İmza sirküleri fotokopisi
5- Vergi levhası fotokopisi
6- Son 6 aylık Faaliyet belgesi fotokopisi
7- Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
8- İşe giriş bildirgesi si
9- Son 3 aylık maaş bordrosu fotokopisi
10- Tapu, Ruhsat fotokopisi
11- Son dönemli hesap cüzdanı fotokopisi yada banka yazısı
***** Emekliler için Turistik Yunanistan Vizesi Evrakları:*****

1- En az 6 ay geçerli pasaport
2- 2 Adet beyaz fon son 6 aylık vesikalık resim
3- Boş kağıda mesleğini, emekli olduğu kurumu, gidiş amacını, hangi tarihler arası gideceğini ve tüm masraflarının şirket tarafından yada kendi tarafından karşılanacağını belirten dilekçe
4- Emeklilik cüzdanı ve maaş kartının ön yüzünün fotokopisi
5- Emekli olunan kurumun kimlik fotokopisi
6- Tapu, Ruhsat fotokopisi
7- Son dönemli hesap cüzlanı fotokopisi yada banka yazısı
***** Öğrenciler için Turistik Yunanistan Vizesi Evrakları:*****

1- En az 6 ay geçerli pasaport
2- 2 Adet beyaz fon son 6 aylık vesikalık resim
3- Boş kağıda mesleğini, emekli olduğu kurumu, gidiş amacını, hangi tarihler arası gideceğini ve tüm masraflarının şirket tarafından yada kendi tarafından karşılanacağını belirten dilekçe
4- Yunanistan daki Akrabasından faks yada mail olarak davetiye
5- Davetiyeyi gönderen kişinin Oturumu yada geçerli vizesinin Fotokopisi
6- Tapu, Ruhsat fotokopisi
7- Son dönemli hesap cüzdanı fotokopisi yada banka yazısı
8- Öğrenci Belgesi Fotokopisi
9- Ailesi İşveren yada Çalışan İse,

10- Şirket Antetli kağıdına görevini, çocuğunun gidiş amacını, hangi tarihler arası gidileceğini ve tüm masraflarının şirket tarafından yada kendi tarafından karşılanacağını belirten kaseli imzalı dilekçe
11- İmza sirküleri fotokopisi
12- Vergi levhası fotokopisi
13- Son 6 aylık Faaliyet belgesi fotokopisi
14- Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
15- İşe giriş bildirgesi si
16- Son 3 aylık maaş bordrosu fotokopisi
17- Tapu, Ruhsat fotokopisi
18- Son dönemli hesap cüzdanı fotokopisi yada banka yazısı
Ailesi Emekliler İse:

19- Boş kağıda çocuğunun isim soyadı, hangi tarihler arası gideceğini ve tüm masraflarının kendi tarafından karşılanacağını, adres, telefon ve cep telefonunun belirtildiği dilekçe
20- Emeklilik cüzdanı ve maaş kartının ön yüzünün fotokopisi
21- Emekli olunan kurumun kimlik fotokopisi
**** Çalışmayanlar için Turistik Yunanistan Vizesi Evrakları:*****

1- Türkiye’ye dönüsünden İtibaren en az 6 aylık geçerli pasaport.
2- 2 Adet beyaz fon vesikalık resim.
3- A4 Kağıda gidiş amacını, hangi tarihler arası gidileceğini, tüm masrafların kendi tarafından karşılanacağını, adres ve telefonunu belirten dilekçe.
4- Tapu, Ruhsat Fotokopisi
5- Son dönemli içinde bakiye olan şahsi banka hesap cüzdanı fotokopisi yada banka yazısı

Hareket Saati : 22:00 -
Hareket Saati : 22:30 -
Hareket Saati : 23:00 -
Hareket Saati : 23:30 -
Hareket Saati : 00:00 -
Hareket Saati : 01:00 -
Hareket Saati : 02:30 -

Tur Yorumları

Düzenlenmemiş ve Bağımsız Misafir Yorumları

Kapadokya Aşk Vadisi Peri Bacaları Yeraltı Şehri Turu 1 Gece Konaklama

26 Düzenlenmemiş ve Bağımsız Misafir Yorumları

Güvenilir Müşteri

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur ut neque risus. Curabitur vel auctor diam. Integer mattis dictum commodo. Donec consectetur, elit vitae laoreet dignissim, diam elit porttitor tortor, et aliquam libero orci id ex. In dictum bibendum leo eu sollicitudin. Suspendisse non porttitor eros

M. ARSLAN

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur ut neque risus. Curabitur vel auctor diam.

M. TEMİZ

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur ut neque risus. Curabitur vel auctor diam. Integer mattis dictum commodo. Donec consectetur, elit vitae laoreet dignissim, diam elit porttitor tortor, et aliquam libero orci id ex. In dictum bibendum leo eu sollicitudin. Suspendisse non porttitor eros