1 Gece Konaklamalı Sofya Plovdiv Turu

den başlayan fiyatlarla

1 Gece Konaklamalı Sofya Plovdiv Turu

Plovdiv, Sofia

Oldukça zengin bir tarihe sahip olan Bulgaristan deyince akla hemen yemyeşil doğası geliyor. Avrupa’nın 16. Büyük ülkesi ve AB üyesi olan bu ülke, bizim de kuzeybatıdan sınır komşumuz. Ayrıca Türkiye’den oldukça fazla ziyaret alan Bulgaristan’da ekon

Alınan Covid Önlemleri

Yetişkin 2
Çocuk 0

1. Gün İstanbul - Sofya

Saat 22:30’da belirlediğimiz noktadan hareketle, Çorlu - Edirne - Kapıkule karayolu takip edilerek Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Haskovo - Plovdiv - Sofya karayolu takip edilerek Sofya'ya yolculuk. Yaklaşık yolculuk süresi normal hava şartları ve gümrük geçiş süreleri dâhilinde sekiz saat sürmektedir.
Sabah saatlerinde SOFYA'ya ulaşıyoruz. Sabah kahvaltısı için mola veriyoruz ardından panaromik şehir turumuza başlıyoruz; St. Nedelya Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini ve Sofyadaki tek cami olan Kadı Seyfullah Efendi camisini (Halk arasında Banyabaşı Camisi olarak bilinir) de görüyoruz. Şehir turu sonrası otelimize trasnfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzelenecek olan Sofya’yı panoramik olarak görebileceğiniz Teleferik ile Vitoşa Dağı turuna katılabilirler. (15 EUR) Dileyen misafirlerimiz yerel restaurantta ekstra düzenlenecek olan Bulgar Tavernası turuna katılabilirler. (25 – 35 EUR)

 • Konaklama 3* ve 4* Otellerde
 • Kahvaltı Ekstra
 • Öğle Yemeği Ekstra
 • Akşam Yemeği Ekstra

2. Gün SOFYA – PLOVDİV (FİLİBE) –İSTANBUL

Sabah Sofya'da otelimizde kahvaltı. Saat 09.00 da otelden hareket ederek iki saatlik yolculuk sonrasında Plovdiv'e (Filibe) geliyoruz. Filibe, adını Makedonya Kralı II. Filip'ten alır. Şehir, 5 Eylül 2014 tarihinde yapılan seçimle 2019 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmaya hak kazanmıştır. Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam - Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü, NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu'nun evi (Etnografya Müzesi'ne çevrilmiş), Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov Evi (Orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde her türlü kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapıyor). Georgi Mavridi´nin evi. Eski Roma çağından kalma Antik amfi tiyatro, bir sonraki görülmeye değer yer. Djumaya Camisi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken eski yapıt. Sultan I. Murad döneminde, Osmanlı İmparatorluğu'nun sembolü olacak şekilde, Filibe şehir merkezine 1363-1364 yılları arasında inşa edilmiştir. Mimari olarak yakın dönemlerde inşa edilmiş Bursa Yeşil Cami ve İznik Hüdavendigâr Camii ile benzerlik gösterir. İsmi Cuma Camisi'dir. Hüdavendigâr Camii veya Muradiye Camisi olarak da bilinir. Plovdiv´in en eski kiliseleri de göreceğimiz yerler; Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya. Alışveriş ve şehri dilediğimizce gezebilmeniz için serbest zaman. Gezimiz sonrasında Türklerin yoğun olarak yaşadığı Haskova şehrinin içerisinden panoramik olarak geçtikten sonra Türkiye'ye hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde gümrük kapısına geliyoruz. Önce Bulgaristan daha sonra Kapıkule Türk Sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shop alışverişinden sonra Türkiye'ye giriş yapıyoruz. Çorlu yolu üzerinden gece İstanbul'a ulaşarak, misafirlerimizi almış olduğumuz noktalarda bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz. Bir sonraki Turdayim.com organizasyonunda birlikte olmak dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz...

 • Konaklama Dönüş Yolculuğu
 • Kahvaltı Otelde Açık Büfe
 • Öğle Yemeği Ekstra
 • Akşam Yemeği Ekstra

Dahil Hizmetler

 • Lüks Turizm Otobüsleri ile Ulaşım
 • Yerel Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • 3* veya 4* Otellerde Oda Kahvaltı Konaklama
 • Programda Belirtilen Panoramik Şehir Turları
 • Araç içi su ikramı
 • Şehir vergisi
 • Gümrük vergileri
 • Otoban ücretleri
 • zorunlu seyahat sigortası

Hariç Hizmetler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
 • Otelde alınan ekstralar.
 • Tüm kişisel harcamalar
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Öğle ve aksam yemekleri.
 • Bulgaristan Vizesi 130 Eur
 • Yurtdışı çıkış harcı 50 TL.
 • Tam kapsamlı yurt dışı sigortası covid teminatlı 15 €.

Önemli Bilgiler

**** Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

**** Programlarımız için otellerden grup rezervasyonları yapılmaktadır. Grup kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları genelde continental kahvaltı olarak ayrı salonda verilmektedir. Continental kahvaltı temel olarak çay ya da kahve, marmelat ve kruvasandan oluşup, ülkeye göre değişiklikler göstermektedir.

**** Kayıt esnasında pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

**** Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir.

**** Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.

**** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını gsm operatörünüzden kontrol etmeniz tavsiye edilir.

Ek Bilgiler

**** Promosyon ibaresi bulunan turlarımızda otellerimizin konumu ve verilen hizmetin içeriği standart paketlerimize göre farklılık gösterebilir. Promosyon turlarımızda misafir tarafından iptal ve değişiklik yapılamaz. Lütfen satın aldığınız turun satış sözleşmesini dikkatle okuyunuz.

**** Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

Vize Bilgileri

- Pasaport
- Pasaportunuzun Fotokopisi ve Eski (Schengen) Vizelerinizin Fotokopisi
- Şirketin İmza Yetkilisi Tarafından Kaşeli ve İmzalı Olarak Düzenlenmiş Vize Talep Dilekçesi (İşveren yazısı)
- Vize Başvuru Formu ve Taahhütname
- Nüfus Cüzdanı fotokopisi T.C Kimlik Numarası Yazılı)
- ​2 Adet Biometrik Fotoğraf ( Yeni Çekilmiş)
- Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ( Yeni Tarihli ve Anne Baba Bilgilerini de İçeren)
- Gidiş-Dönüş Uçak Rezervasyonu ve Otel Rezervasyonu
- Seyahat Masraflarına Dair Belgeler ​
- Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi ( Tarafımızca Temin Edilmektedir.)
- Mesleki Belgeler
- Finansal Belgeler

**** Seyahat Danışmanınızdan Vize evrakları ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz *****

Diğer Bilgiler

- Ekstra turlar minimum 20 Kişinin katılımı ile gerçekleştirilir
- Seyahat tarihinden 30 gün öncesine kadar iptal hakkı bulunmaktadır.
- 30 - 15 Gün kala yapılan iptallerde ödemenin %50 si kesilerek iade edilir
- 15 - 0 Gün kala yapılan iptallerde ödemenin tamamı kesilir
- Vize reddi gibi durumlarda iptal prosedürü aynı şekilde işlemektedir.
- Turdayim.com Vize işlemlerinde siz ile konsolosluk arasında aracı konumdadır ve vize reddi gibi durumlarda sorumluluk başvuru yapan kişiye aittir.

Kadıköy Kadıköy

Hareket Saati : 22:00 -

Kadıköy Evlendirme Dairesi önü

Mecidiyekoy Mecidiyekoy

Hareket Saati : 22:30 -

Murat Muhallebicisi önü

İncirli İncirli

Hareket Saati : 23:00 -

Ömür Plaza önü

Beylikduzu Marmara Park Beylikduzu Marmara Park

Hareket Saati : 23:30 -

Silivri Vega Avm Silivri Vega Avm

Hareket Saati : 00:00 -

Tekirdag Tekirdag

Hareket Saati : 01:00 -

Opet Namık Kemal Tesisleri

Kesan Koctas Kesan Koctas

Hareket Saati : 02:00 -

5

9,232

4

8,125

3

6,263

2

3,463

1

1,456
Joanne Scott 4.5
Dec 21st 13.00 Brezil

Ut enim ad minim veniam, quis Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et nostrud exercitation ullamco laboris commodo consequat.

Helpful Comment Report
Rose Slater
Dec 22st 6.00 Brezil

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris commodo Ut enim ad minima veniam, quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam, nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur consequat.

Comment
Edward 4
Dec 21st 16.35 UK

Ut enim ad minim veniam, quis Neque porro quisquam est, qui dolorem ipsum quia dolor sit amet, consectetur, adipisci velit, sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et nostrud exercitation ullamco laboris commodo consequat.

Helpful Comment Report

Benzer Ürünler